برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

مقایسه گوگل ادوردز و سئو؛ کدام بهتر است؟

وقتی نوبت به نوشتن وبلاگ می رسد ، بهینه سازی موتور جستجو (سئو) و استراتژی های بازاریابی ادوردز هر دو برای به دست آوردن ترافیک و ارزش پولی از یک وبلاگ مهم هستند.در حالی که سئو روی محتوا و کلمات کلیدی تمرکز دارد، ادوردز بر قرار دادن تبلیغاتی که مربوط به عبارت جستجوی کاربر است ، تمرکز دارد.درک تفاوت بین این دو نکته  قبل از شروع هرگونه استراتژی بازاریابی دیجیتال ضروری است.

موضوع اصلی

اولین قدم برای درک تفاوت های بین سئو و ادوردز ، کنار گذاشتن هرگونه مفاهیم از پیش تصور شده ای است که ممکن است در مورد این دو سیستم بازاریابی داشته باشید.این به شما کمک می کند تا تصمیم درستی در مورد اینکه کدام یک برای وبلاگ شما مناسب تر است ، بگیرید. در اینجا به برخی از مهمترین تفاوت ها که بین این دو سیستم تبلیغاتی وجود دارد می‌پردازیم.

درآمدزایی

استراتژی های کسب درآمد سئو و ادوردز بسیار مشابه هستند ، زیرا هر دو بر درآمد حاصل از تلاش های بازاریابی آنلاین تمرکز دارند.تفاوت اصلی بین این دو استراتژی، نحوه اجرای آنها است.در حالی که سئو بر پیوند مستقیم با محصولات تبلیغ کنندگان تمرکز دارد ، ادوردز بر جذب کاربران به یک وب سایت خاص و انجام یک اقدام (مانند خرید یا عضویت در خبرنامه) در آن وب سایت تمرکز دارد.

به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که هنگام اجرای صحیح این سیستم تبلیغاتی، رتبه بندی موتور جستجوی بالاتر و درآمد بیشتر ادوردز را مشاهده کنید.با این حال ، این بدان معنا نیست که یک استراتژی قطعاً بهتر از دیگری است – این بدان معنی است که آنها اهداف مختلفی را ارائه می دهند ، و شما باید انتخاب کنید که کدام یک برای وبلاگ شما بر اساس اهداف خود و ماهیت محتوای وبلاگ شما مناسب تر است.

تحقیق در کلمات کلیدی

اولین قدم در سئو و ادوردز تحقیق در مورد کلمات کلیدی و عبارات مربوطه است که محتوای وبلاگ شما را توصیف می کند.بسیار توصیه می شود که برای یافتن کلمات کلیدی و عبارات مناسب وقت بگذارید، زیرا این امر تأثیر عمده ای در موفقیت استراتژی بازاریابی وبلاگ شما خواهد داشت.برای ساده تر کردن آن ،با استفاده از ابزارهای مفید تحقیق کلمات کلیدی شما می توانید یک آزمایش سریع انجام دهید و به راحتی کلمات کلیدی و عباراتی را پیدا کنید که به بهترین وجه محتوای وبلاگ شما را توصیف می کند.

هزینه

سئو و ادوردز مانند یک مسابقه به نظر می رسند ، زیرا هر دو به هزینه های سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارند.اما در واقعیت، سئو بسیار مقرون به صرفه تر از ادوردز است، به ویژه هنگامی که در مدت زمان طولانی در نظر گرفته شود.این امر به این دلیل است که ادوردز می تواند درآمد شما را در کوتاه مدت افزایش دهد ،  اما هرگز به اندازه یک استراتژی بهینه سازی شده سئو ارزش تولید نمی کند.بنابراین، در حالی که سرمایه گذاری در سئو ممکن است در ابتدا به عنوان هدر دادن پول به نظر برسد اما در دراز مدت ، مطمئناً هزینه خود را پرداخت می کند.

موضوع زمان و آینده بازاریابی

یکی دیگر از تفاوت های مهم بین سئو و ادوردز در این است که آنها به خوبی آزمون زمان را تحمل می کنند. سئو قطعاً یک استراتژی است، می توانید انتظار داشته باشید که به محض شروع ، نتایج قابل توجهی را از تلاش های خود مشاهده کنید ، و  حتی پس از پرداخت سرمایه گذاری اولیه سئو ، به پیشرفت خود ادامه دهید.از طرف دیگر ، ادوردز به شدت به عملکرد تبلیغات هدفمند متکی است و وقتی این تبلیغات متوقف شوند یا به طور کلی ناپدید می شوند ، درآمد شما نیز فوراً از بین می رود.

چشم انداز جهانی

حتی اگر سئو و ادوردز اهداف مختلفی را ارائه دهند ، هر دو در نهایت هدف یکسانی دارند: تولید هرچه بیشتر درآمد از سراسر جهان.این امر از طریق بهینه سازی محتوا و تبلیغات هدفمند حاصل می شود و  به شما امکان می دهد به سرعت و به راحتی مخاطبان زیادی را بدست آورید. با داشتن این رقابت های زیاد در سراسر جهان، داشتن ابزارهای بازاریابی دیجیتالی که می تواند به شما در رسیدن به مخاطبان گسترده تر کمک کند.

اصول اولیه

هر دو SEO و ادوردز مشترکات زیادی دارند ، اما این بدان معنی نیست که آنها گزینه های کاملی برای یکدیگر هستند.برای درک واقعی تفاوت های این دو ، لازم است اصول مربوطه آنها را مرور کنید. در درجه اول، سئو غالبا در مورد محتوا و کلمات کلیدی است، در حالی که ادوردز در مورد اتصال کلمات با یکدیگر است.در درجه دوم، سئو قبل از شروع حتی به تحقیقات قابل توجهی نیاز دارد، در حالی که اجرای ادوردز بسیار ساده تر است

SEO در مقابل ادوردز: کدام یک برای وبلاگ شما بهتر است؟

اکنون که با اصول سئو و ادوردز آشنا هستید ، وقت آن است که این دو را با هم مقایسه کنید و یک کدام را برای وبلاگ خود انتخاب کنید.برای تعیین این موضوع ، ما بر اساس عوامل فوق ، مزایا و معایب هر یک را بررسی خواهیم کرد.

مزایای ادوردز

یکی از مزایای اصلی ادوردز سادگی اجرای آن است. با استفاده از ادوردز، برای شروع کار به تخصص زیادی احتیاج ندارید ، زیرا به سادگی یک حساب کاربری جدید می سازید و شروع به قرار دادن تبلیغات می کنید.پس از چند پست ، می توانید ادوردز را در یکپارچه بودن در محتوای خود ادغام کرده و بلافاصله جذب مشتریان بالقوه را شروع کنید.علاوه بر این ، گزینه های هدفمند در دسترس با ادوردز در رده دوم قرار ندارند ، زیرا می توانید بر اساس علایق ، سرگرمی ها ، سن و حتی مرورگر وب ، تبلیغات را به گروه های خاصی از افراد هدف قرار داده و نمایش دهید.

یکی دیگر از مزایای اصلی ادوردز این است که در مقایسه با سئو ، میزان موفقیت بسیار بالاتری دارد.با توجه به سادگی و سهولت استفاده ، بسیاری از مشاغل قادر به دریافت آنلاین و شروع به کار با ادوردز نسبتاً سریع هستند.این بدان معنی است که در کوتاه مدت ، نتایج بهتری را از سرمایه گذاری ادوردز خود نسبت به تلاش های سئو خود مشاهده خواهید کرد.علاوه بر این ، گوگل از تبلیغات درآمد کسب می کند ، بنابراین اگر بتوانید با استفاده از ابزار آنها مقدار قابل توجهی از ترافیک را جذب کنید ، آنها از تلاش های شما درآمد کسب می کنند.این یک مزیت واضح برای هر کسی است که سعی در کسب درآمد از یک وبلاگ یا وب سایت دارد.

معایب ادوردز

یکی از معایب اصلی ادوردز این است که به دلیل مزایای فوق ، رقابت زیادی در حال حاضر در بازار وجود دارد.این بدان معناست که اگر وارد یک بازار بسیار رقابتی (مانند بازاریابی دیجیتال) شوید ، ممکن است رقابت کردن د این بازار دشوار باشد.علاوه بر این ، از آنجا که گوگل بزرگترین موتور جستجوی جهان است ، هنگام رقابت برای جستجوهای آنلاین ، به میزان قابل توجهی برتری خواهد داشت.این می تواند به نتایج بهتر موتور جستجوی برای جستجوی محصولات خود منجر شود ، که ممکن است دستیابی به رتبه های برتر موتور جستجوی وبلاگ شما را سخت تر کند.

یکی دیگر از معایب مهم ادوردز این است که ، با وجود نام آن ، این ابزار ۱۰۰ ٪ ایمن نیست.این امر به این دلیل است که گوگل ایمنی داده های کاربران خود را تضمین نمی کند ، که دلیل بیشتری برای هکرها برای هدف قرار دادن تبلیغ کنندگان و مشاغل با استفاده از پلتفرم خود فراهم می کند.علاوه بر این ، هنگامی که یک تجارت با استفاده از ادوردز یک حساب اصلی را تأمین می کند ، آنها باید با تغییرات مداوم در حال تطبیق خود باشند ، زیرا این پلتفرم خود دائما در حال تحول است.

مزایای سئو

سئو به طور قابل توجهی پیچیده تر از ادوردز است ، عمدتاً به این دلیل که برای شروع کار به مقدار قابل توجهی از تحقیق و تخصص نیاز دارد.به همین دلیل است که بیشتر مشاغل می خواهند حداقل یک سال از این ابزار استفاده کنند تا حتی در مورد تلاش برای کسب درآمد از یک وبلاگ یا وب سایت فکر کنند.هنگامی که توانستید کسب و کار خود را تا حدودی به مشتریان بالقوه معرفی کنید، می توانید از سئو برای شکل دادن روایت به برند خود استفاده کرده و محتوای ارائه شده در سایت خود را در جت بهینه شدن بهبود ببخشید.

یکی از مهمترین مزایای سئو این است که ، پس از پیاده سازی کلمات و عبارات کلیدی مناسب در محتوای خود ، می توانید به سرعت و به راحتی نتایج موتور جستجو را برای وبلاگ یا وب سایت خود پیدا کنید.این امر به ویژه در صورتی مفید است که به دنبال یک سود کوتاه مدت هستید ، زیرا می توانید به معنای واقعی کلمه صدها مقاله با کیفیت بالا در مورد طاقچه خود پیدا کنید ، که می توانید از آنها برای ایجاد خود به عنوان یک متخصص در صنعت استفاده کنید.

مزیت دیگر سئو این است که کاملاً رایگان است.این بدان معنی است که ، در دراز مدت ، شما برای دستیابی به ترافیک جستجوی ارگانیک ، هیچ پولی را برای تبلیغات خرج نخواهید کرد.علاوه بر این، گوگل شما را ملزم به خرید هر تبلیغ هدفمندی برای استفاده از ابزار آنها نمی کند ، زیرا می توانید یک استراتژی ارگانیک پایدار بسازید که باعث جذب مشتریان بالقوه و رشد تجارت شما شود.

معایب سئو

یکی از معایب اصلی سئو این است که اجرای آن به راحتی ادوردز نیست. این امر عمدتاً به این دلیل است که کارهای زیادی وجود دارد که باید قبل از اینکه حتی بتوانید از این ابزار به طور مؤثر استفاده کنید ، باید انجام شود.علاوه بر این ، از آنجا که سئو در مورد ایجاد محتوا است که برای موتورهای جستجو بهینه شده است، به مقدار قابل توجهی از فکر و ایجاد محتوا نیاز دارد-که بسیار وقت گیر است.