برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

چه عواملی موجب موفقیت کسب و کار ها می شوند؟

شما ممکن است بپرسید: چرا یک شرکت موفق تر از دیگری است؟ چرا یک کسب و کار شکوفا می شود در حالی که دیگران در حال مبارزه هستند؟ چه چیزی باعث می شود برخی از شرکت ها بالاتر از بقیه باشند؟

در این مقاله، ما به این سوالات با بحث در مورد عوامل مختلفی که بر عملکرد کسب و کار تأثیر می گذارد، پاسخ خواهیم داد، از جمله:

بازار

یکی از اولین چیزهایی که باید در هنگام تلاش برای درک موفقیت کسب و کار در نظر بگیرید، بازار است. اندازه و ترکیب بازار شما چیست؟ صنعت به طور کلی چگونه به نظر می رسد؟ فرصت ها و چالش ها کجا هستند؟ آیا محصول شما منحصر به فرد است؟ آیا مزایای بیشتری نسبت به رقبای خود دارد؟ آیا تقاضای زیادی برای آن وجود دارد؟ اگر چنین است، ممکن است این نشانه ای باشد که محصول شما با ارزش است و پتانسیل زیادی برای رشد دارد.

بازار خود را بشناسید!  مهم است که ایده خوبی از اینکه چه کسی بازار شما است و چه چیزی را می خواهند داشته باشید. برای انجام این کار، مهم است که سعی کنید و یک تصویر واضح در ذهن خود از آنچه که صنعت به نظر می رسد را ایجاد کنید. هرچه بهتر بازار را درک کنید، بهتر می توانید خود را برای استفاده کامل از آن قرار دهید.

صنعت ممکن است در حال تغییر باشد، اما این بدان معنا نیست که محصول یا خدمات شما باید با آن سازگار شود. به Uber نگاه کنید  زمانی که آنها شروع کردند، مردم فکر می کردند تاکسی ها تنها اشکال حمل و نقل موجود بودند. امروزه، همه از Uber استفاده می کنند زیرا گزینه ای راحت تر و امن تر است. از ارائه یک محصول یا خدمات منحصر به فرد که بهتر از آنچه در بازار است، از جمعیت متمایز شوید. این همان چیزی است که Uber را در ابتدا موفق کرد.

محصول، بازاریابی و مدیریت

به محصول خود نگاه کنید. دقیقا چه چیزی را ارائه می دهید که جدید و منحصر به فرد است؟

محصول شما باید بتواند در میان رقبای خود برجسته شود. باید نیاز یا شکاف در بازار را پر کند و ارزش کافی برای ایجاد مشتریانی که مایل به پرداخت هزینه برای آن هستند را فراهم کند. محصول شما همچنین باید قابل تولید باشد و نفوذ متوسط در بازار داشته باشد. همچنین مهم است که شما درک خوبی از نحوه بازاریابی محصول خود داشته باشید.

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است شما نتوانید بهترین شانس را برای موفقیت محصول خود داشته باشید. این دلایل اولین قدم شناسایی است. مادامی که این کار را انجام دادید، می توانید این عوامل را اصلاح کنید. این ممکن است به معنای انجام کارهایی مانند تنظیم قیمت گذاری برای منطقی تر بودن یا تلاش برای چیزی جدید باشد تا افراد بیشتری علاقه مند شوند.

قیمت گذاری

قیمت گذاری یکی از مهمترین ملاحظات در هنگام ایجاد یک کسب و کار است. هرچه بهتر بازی قیمت گذاری را درک کنید، بهتر می توانید قیمت ها و حاشیه سود های خود را به طور عاقلانه تنظیم کنید. این در نهایت موفقیت مالی شما و میزان هزینه شما را برای توسعه محصول، بازاریابی و غیره تعیین می کند.

آیا تولید محصول شما گران است؟ تولید آن چقدر هزینه دارد؟ رقبای شما برای محصولات مشابه چه هزینه ای می گیرند؟

قیمت محصول شما باید با آنچه بازار شما ظرفیت دارد، هماهنگ باشد. اگر فکر می کنید محصول شما کم ارزش است، تعیین قیمت بیش از حد ممکن است باعث از دست دادن مشتریان شود. از سوی دیگر، اگر فکر می کنید بیش از حد ارزش دارد، کاهش قیمت ممکن است مشتریان بیشتری را به محصول شما علاقه مند کند. کلید این است که قیمت مناسب را پیدا کنید که شما را سودآور کند و بهترین شانس موفقیت را به شما بدهد.

لایه ی زیرین

یک اشتباه رایج که صاحبان کسب و کار جدید انجام می دهند این است که فقط بر روی محصول تمرکز کنند. در حالی که مهم است که جزئیات محصول خود را درک کنید، باید همچنین در نظر بگیرید که مشتریان چگونه آن را درک می کنند و آیا آنها واقعا از آن استفاده می کنند یا نه. این به عنوان لایه اسکیمیشن نامیده می شود و مانع از درک کامل مشتریان از محصول شما می شود. آیا یک ساختار قیمت گذاری واضح وجود دارد؟ آیا ارزش آشکار است؟ آیا برای کاربر مشکلی را حل می کند؟

اگر می خواهید موفق باشید، یک کسب و کار بسازید که مشتریان شما خوشحال باشند که بارها و بارها به آن بازگردند. به عنوان مثال به TripAdvisor نگاه کنید. این پلتفرم بر کمک به مردم برای پیدا کردن بهترین رستوران ها و هتل ها تمرکز دارد، و یک جزء کلیدی برای این جمع آوری بازخورد از مشتریان است. اگر یک شرکت مانند TripAdvisor بتواند با مشتریان خود اعتماد ایجاد کند، فقط یک مسئله زمانی است که آنها بتوانند از این رابطه درآمد کسب کنند و درآمد کسب کنند.

درآمد و رشد

هنگامی که شما یک کسب و کار ایجاد کرده اید و یک پایه محکم را ایجاد کرده اید، زمان آن است که شروع به فکر کردن در مورد تولید درآمد کنید. چگونه می خواهید پول کسب کنید؟ چه استراتژی های بازاریابی برای به دست آوردن مشتریان بیشتری استفاده خواهید کرد؟

 

هرچه بهتر به این سوالات پاسخ دهید، بهتر می توانید درآمد بیشتری کسب کنید و در نهایت کسب و کار خود را با موفقیت رشد دهید. همانطور که شما در مورد تولید درآمد فکر می کنید، مهم است که چهار C بازاریابی را در ذهن داشته باشید:

  • خلاقیت (Creativity)
  • همکاری (Cooperation)
  • ارتباطات (Connections)
  • انسجام (Coherence)

اگر می خواهید یک کسب و کار موفق باشید، یاد بگیرید که چگونه چهار C بازاریابی را به محصول یا خدمات خود اعمال کنید.